Komputery poleasingowe - czy warto

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli komputerów, które zachwycają swoimi parametrami. Trzeba zaznaczyć, że im mocniejszy procesor, karta graficzna itd., tym większa cena takiego urządzenia. Oczywiście wybierając komputer trzeba określić, do jakich celów będzie nam on potrzebny. Przecież nie zawsze priorytetem jest praca czy nauka. Bardzo często chcemy wykorzystywać sprzęt do oglądania filmów czy instalowania najnowszych gier. W takim przypadku należy zainwestować w wysokiej jakości komputer, który będzie w stanie przetworzyć nawet bardzo wymagające pliki czy programy. Jednak chcąc zaoszczędzić bardzo dużą ilość gotówki warto spojrzeć na ciekawą ofertę komputerów poleasingowych.
Zobacz sklep z komputerami poleasingowymi

Dobre komputery poleasingowe

Komputer poleasingowy inaczej mówiąc, jest to sprzęt używany przez około 2-3 lata. Wbrew pozorom jest to niedługi okres, który pozwala na w miarę niską eksploatację urządzenia. Powstaje zatem pytanie dlaczego takie komputery wracają na rynek sprzedaży. Odpowiedź jest tutaj bardzo prosta. Po skończonym okresie leasingu firmy podpisują nowe umowy nawet jeśli aktualny sprzęt jest w dobrym stanie. Oczywiście komputery poleasingowe charakteryzują się wysokimi parametrami. Jest to spowodowane tym, że wykorzystywane one były w różnego rodzaju firmach, a ich cena mogła wynosić nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Dzięki temu na rynku wtórnym można znaleźć tanie komputery poleasingowe, których obecna cena to zaledwie ułamek wartości rynkowej.

Czy warto zainwestować w tani komputer poleasingowy?

Każdy komputer poleasingowy jest poddawany specjalnej kontroli w autoryzowanym serwisie. Wymieniane są uszkodzone podzespoły, a całe urządzenie jest serwisowane, aby uchronić je przed ewentualnymi awariami. Oczywiście na nowo instalowany jest system operacyjny oraz wszelkie niezbędne sterowniki. Dzięki temu masz pewność, że nie będziesz musiał samemu od podstaw konfigurować komputera poleasingowego. Trzeba również zaznaczyć, że tak przygotowany dobry komputer poleasingowy jest przyjazny dla środowiska, ponieważ zostaje mu nadane tzw. drugie życie. Nie ma zatem sensu wydawać sporej ilości gotówki na nowy komputer, który jakością zbytnio nie będzie się różnić od tego używanego, gdzie część podzespołów została wymieniona na nowe.

Komputery poleasingowe all-in-one

W ofercie możesz także znaleźć komputery poleasingowe all-in-one. Jest to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć komputer stacjonarny z laptopem. Tego typu urządzenia charakteryzują się niezwykłą wydajnością oraz nie zabierają bardzo dużo miejsca w biurze czy pokoju. Wszystko bowiem zamknięte zostaje w monitorze, do którego wystarczy podłączyć mysz, klawiaturę i ewentualnie głośniki. Oczywiście komputer all-on-one nie nadaje się do przenoszenia tak jak laptop, lecz idealnie sprawdzi się podczas domowego użytkowania. Co ciekawe parametrami dorównuje tradycyjnym pecetom, a więc nie jest wykluczona możliwość instalowania gier czy bardziej wymagających programów.